Zimní radovánky s dětmi

Posted on Posted inNezařazené

Zima, sníh a mráz a otrávené dětské obličeje. Děti mají rády sníh a mráz jim moc nevadí, vymyslete jim zimní zábavu a užijte si s nimi krásné zimní dny.
holka s bruslemi
Radost ze sněhu
Se sněhem je spousta zábavy a děti si s ním budou rády hrát. Pokud jsou děti zdravé, tak jim tuto zábavu dopřejte, postavte si společně sněhuláka, iglú, nebo třeba zkuste vytvořit vaši rodinu. Stavění ze sněhu je zábava a navíc se jedná o zábavu, která je zdarma pro celou rodinu. Další skvělou zábavou je sjíždění kopce na saních či bobech, možná vám to přijde jako primitivní zábava ale vzpomeňte si na své dětství a na chvíle s těmito radovánkami.
Jděte se podívat do přírody
Zamrzlé přírodní scenérie jsou opravdu krásné, zamrzlé potoky, vodopádky, pláně zapadané sněhem, zvířata hopkající v závějích… Kdo by odolal? Jděte se projít do lesa nebo jen tak za město, klidně do parku. Užijte si přírodních ozdob z ledu a sněhu, udělejte si krásné fotky. Zabalte si s sebou teplý čaj v termosce a svačinku v podobě něčeho vydatného a třeba sladkého.
Bruslení
Bruslení je velká zábava pro malé i velké, užijte si společné odpoledne s rodinou na bruslích. Vybrat si můžete z přírodních kluzišť, ale dávejte si pozor na to, aby byl led dostatečně silný, dbejte doporučení obce, kde se kluziště nachází. Druhou možností je využít možnosti veřejného bruslení na zimním stadionu.
mýdlová bublina
Zábava doma
Pokud z nějakého důvodu nemůžete jít ven do sněhu a mrazu, pak se musíte prostě zabavit doma. Studené zimní dny jako by vybízely k zamuchlání se do deky a koukání na film. Pusťte si společně pohádku, zahrajte si stolní hry, nebo si prostě jenom povídejte. Ani v zimě se nemusíte doma nudit, spousta aktivit s dětmi se dá dělat v malém prostoru a stačí k tomu třeba jenom stoleček a židlička. Pokud máte ruce šikovné na ruční práce, můžete si s dětmi během volného zimního dne společně vyrobit něco pěkného.