5 tipů: konečně zbavíte vašich finančních starostí!

Posted on Posted inNezařazené

1. tip: Pojištění se proti existenčním rizikům.
I když přestanete pracovat, stále musíte žít, to znamená nakupovat jídlo a také platit nájem či hypotéku. Klasikou zajištění se proti existenčním problémům jsou různé pojistky – životní pojištění, úrazové pojištění a důležité také je pojištění odpovědnosti.
 kapsa na kreditky
2. tip: Pryč s dluhy
Nezáleží na tom, zda je váš bude účet v mizerném stavu kvůli tomu že splatíte úvěr či leasing za auto. Kdo se zbaví svého dluhu co nejrychleji, ušetří výrazně více, než může získat s uložením peněz. Výrazným příkladem je přečerpaný běžný účet. Mnoho bank si účtuje vysoké úrokové sazby. Naopak, sotva existuje bezriziková investice, která přináší takové výnosy.
 
3. tip: Vytvořit si rezervu
Váš bankovní poradce našel perfektní investici pro vás? To je skvělé, ale spíše pro něj. Jen se nenechte tlačit! Jakmile investujete své všechny úspory v dlouhodobém horizontu, získáte pouze ztráty, pokud vůbec. To dvojnásobně platí i v případech, kdy by pak hotovost byla velmi potřebná, možná proto, že vaše auto potřebuje nutně opravit nebo si musíte koupit novou pračku. Třetím krokem k finanční nezávislosti by proto mělo být vytvoření úsporného účtu pro vaše vytváření rezerv. Nedělejte chyby jako jako většina jiných lidí a vytvářením přijatelného peněžního polštáře začněte co nejdříve.
 
4. tip: Optimalizujte úspory při odchodu do důchodu
Zvláště pro ženy se vyplatí investovat o něco více, pokud jde o důchodové zabezpečení: možnosti zajištění důchodu nebyly nikdy tak rozmanité, jako jsou dnes. Ke spoření na svůj důchod zapojte i svého zaměstnavatele, ten vám může přispívat na různé penzijní a pojistné programy se zhodnocovacími prvky.
 mince a tužky na papíře
5. tip: Vybudování aktiv
Nyní přichází poslední bod: dlouhodobá akumulace aktiv. V závislosti na tom, zda chcete především být v bezpečí nebo riskovat trochu, můžete investovat peníze do firemních investic nebo fondů, nemovitostí, umění. Možnosti jsou (téměř) neomezené.