Zastavme se, dokud je ještě čas

Posted on

Pravdou je, že za obezitou stojí skutečně nezdravý způsob života a tak nějak všechno souvisí se vším, když se stresujeme, tak jíme a tloustneme. Nenacházíme radost v ničem. V podstatě děláme spoustu chyb a máme špatné stravovací návyky, ovšem hubnutí se nedá nijak předepsat nebo snad nařídit. Tady se zkrátka člověk musí rozhodnout ve své hlavě, že už to takto dál nepůjde. Když se rozhodneme, tak potřebujeme si stanovit pořádnou motivaci a pustit se do boje. Na cestě za hubnutím a udržením nově získaných křivek, nám může pomoci Slimex. Jedná se o anorexigenní přípravek, který snižuje chuť k jídlu. Působí na receptory v mozku a my máme pocit sytosti a navíc se rychle odčerpává uložená energie. Samozřejmě nebude fungovat to, že budeme pojídat samé nezdravé suroviny a lenošit. Pak nám tobolky útěchu nepřinesou. Chce to změnu životního stylu.

obezita

To břicho ne a ne dolů

Také patříte k těm, co se vás bříško drží zuby nehty a ať se snažíte sebe víc, tak pořád se objevuje taková pneumatika? Tady budeme muset zapracovat úplně jinak. Za normálních okolností se 85 % sacharidů, které sníme, přemění na glukózu a zdravá buňka je využije pro svaly, mozek a na běžný náš provoz. Jen zbylá procenta uloží do tukových zásob. Pokud máme nastavený správný jídelníček a žijeme zdravý způsob života, tak je to v pořádku, jelikož se během spánku vyčerpají.

výživa

Pokud ale jíme dlouhodobě rafinované sacharidy, nemůže čekat nic jiného, než tvrdou odezvu v podobě uložení tuku do břicha a to je třeba rovnou 60 – 80 %. Teď můžeme dělat, co chceme, ale mnohdy se nám daří po skončení nějaké té super diety ještě více přibrat. Tělo bohužel zatáhlo receptory na inzulin a problém je rázem na světě. Nyní musíme začít s tím, že upravíme jídelníček. Je dobré vysadit pečivo, bílou mouku, rafinovaný bílý cukr, většinu příloh snížit na polovinu. Bez pohybu to nepůjde a nejlepší je aerobní pohyb, ale počítá se i práce na zahrádce, štípání dřeva, jakákoliv fyzická práce, svižná chůze nebo jízda na kole.