Zanedbáváme své kulturní vyžití

Posted on Posted inHobby

Nevymlouvejme se na nedostatek času, jak je dnes módním zvykem, neargumentujme ani tím, že nemáme hlídání pro děti, nebo na to že nikde se nic pořádného neděje.
Přiznejme si, že jsme vyměnili kulturní vyžití za sezení před monitory televizorů a počítačů, sezením u zahradních grilů, nebo celodenním bloumáním po nákupních centrech.
galerie obrazů
Neobstojí ani vaše námitka „že jste přece v rámci tamějších nákupů navštívili 5D kino, potom jste viděli v uličce mezi obchody vystupovat nějakého moderátora, takže přeci jen nějaká ta kultura byla, a navíc – vaše děti přece byly nedávno v rámci školního výletu v ZOO“.
Kvalitních kulturních akcí se dnes nabízí celá řada, stačí se jenom podívat třeba na měsíční program vašeho nejbližšího města, či obce.
Na divadelních jevištích okresních měst se pravidelně odehrávají zajímavá představení za účasti nejznámějších herců českých předních scén. Totéž platí i o koncertech všech hudebních žánrů, výstavách, vernisážích…
sedadla v divadle
Zakoupení, nebo rezervace vstupenek už dnes není žádným problémem. Že nebydlíte ve městě a tudíž máte kulturu nedostupnou? Téměř každá obec v současné době pořádá pod záštitou tamějších spolků různé akce, na kterých jste vítáni! Ať už se jedná o tradiční akce, jako masopustní zábavy, jarmarky, plesy, nebo o zájezdy na muzikály, či koncerty.
Stačí jenom vybrat vhodnou akci pro vás, či vaše děti a nechat se autobusem odvézt přímo do místa dění. Je to příležitost, jak si jednoduše a bez starostí dopřát krásný kulturní zážitek.
Říkáte, že dnešní kulturní vyžití je drahé? Nevěřte tomu! Vždyť po vás nikdo nechce, abyste
byli v divadle, nebo koncertním sále každý týden. Když k zakoupení lístků použijete sumu, kterou byste měsíčně utratili za zbytečnosti v nákupním centru, bude to dobrý začátek ve vašem návratu ke kvalitnějšímu kulturnímu životu a dobrý příklad vašim dětem.