Vzhůru do sedla

Posted on


Už jste to někdy zkusili? Koně jsou výjimeční tvorové. Dokázali si lidi za ta léta neuvěřitelně získat a odreagování v koňském sedle je jeden z těch nejlepších způsobů, jak chvíli vypnout.

jízda na koni

Říkáte si, že jste už staří a že už teď sednout na koně a začít se učit jezdit je hloupost? To ale není pravda! Právě toto je skvělá příležitost vrátit se do svého dětství, k přírodě a vyčistit si hlavu. To jak moc vás tato činnost bude bavit, záleží samozřejmě na tom, jak dobrý ranč najdete a jak vám to tam bude vyhovovat. Neuvažte se proto na jeden ranč, ale nechte tu stále tu možnost změnit své působiště.          

koně
                                                                                                                                     
Předem si promyslete, jak moc vážně chcete ježdění brát. Podle toho také vybírejte. Pro lidi, kteří v ježdění hledají odpočinek pro mysl vytížené z práce, bude lepší zvolit volnější výuku a domluvit si na ranči spíše vyjížďky do přírody, než trénink na jízdárně, kde jsou mnohdy na jezdce kladeny velké nároky a náročnost na hlavu se tak rovná náročnosti práce. Umět dobře jezdit a nedělat zbytečné chyby je super, pro jezdce, kteří se koním chtějí věnovat pouze kreativně, ovšem postačí základní dovednosti a cílem je požitek z jízdy.

koníček
         
V koňském sedle se dá relaxovat naprosto dokonale. Po určité době se naučíte splynout s koňským tělem a to je jeden z nejkrásnějších pocitů na světě. Nikdo nedokáže pořádně popsat, co nás k nim tolik táhne. Nikdo to asi nemůže pořádně pochopit. Snad pro jejich vznešenost a eleganci? Nebo pro ten nenahraditelný pocit sedět v koňském sedle? Důvod má každý svůj a ten, kdo natrefí na skvělý ranč, skvělou partu a šikovného koně, má to největší štěstí ze všech. Koně vám dokážou změnit celý život a to tím nejhezčím způsobem. Není nad projížďku na koni bez sedla mezi poli, když zapadá slunce. A taky není nad ten pocit, když cítíte, že patříte na ranč a že jste jejím členem. Ať je ten důvod, který vás přivede ke koním jakýkoli, stojí za to.