Kam vyrazit o víkendech s dětmi

Posted on Posted inNezařazené


Na palubě Noemovy archy
·         Pokud chcete prakticky během jednoho dne procestovat téměř celý svět, vyrazte do budovy Národního divadla. Je zde přírodovědecká expozice Noemova archa. Představuje nejzajímavější a nejpůsobivější zvířata z celého světa. Dozvíte se, kam vyrazit za lemury, nebo kde leží Galapágy. Živočichové žijící v Severní Africe, nebo velikáni světových moří. Veškeré prohlídky jsou komentované.
historický jarmark
Hrad Šípkové Růženky
·         Hrad najdeme v Grabštejně v Libereckém kraji. Na jeho území se stýkají hranice tří států, Česka, Německa a Polska. Nedávno jej potkal osud Šípkové Růženky a téměř zarostl křovinami. Díky tvrdé práci restaurátorů se dostal do původní podoby. Po rekonstrukci je opět k vidění v celé své kráse.
Historické jarmarky
·         Na návštěvníky kromě stánků s tradičními výrobky a dobrotami čekají ukázky řemesel, které si mohou Vaše ratolesti i vyzkoušet. Dospělí mohou ochutnat místního piva, anebo medoviny. Pro děti bývají připravená loutková divadla a tvořivé dílničky, kde si vyzkoušejí svojí zručnost.
Keltské skanzeny
·         Největší Keltský skanzen naleznete v Nasavrkách v Pardubickém kraji nedaleko od Chrudimi. Seznamují zde návštěvníky s keltskou civilizací, jejich životem, tradicemi, jak vypadala keltská sídla. Můžete si projít naučnou Keltskou stezku, Železnými horami. Za branou skanzenu je vesnice, kterou tvoří šest dvorů a téměř třicet budov. Každý dvůr představuje jiné keltské řemeslo.
·         Další Kelty najdeme ve Vousově skanzenu a také v Letovicích, kde je Keltská osada Isorno.
rybník u kostela
Hrad a zámek Staré Hrady
·         Toto je nejlepším tipem na rodinné výlety pro děti i dospělé. Pokud hledáte, kam s dětmi vyrazit na výlet, tak v našich pohádkových expozicích najdete ve třech pohádkových okruzích přes tři sta padesát pohádkových bytostí. Se Skřítkem Grátiskou ušetříte a ještě dostanete další tipy na výlety s dětmi.