Léto v maringotce

Posted on Posted inNezařazené

Vezmete maringotku, která patřila například do vozového parku nějakého cirkusu, ale už dosloužila. Pokud není opláštění a okna nějak poškozena, ponechte je nejlépe v původním stavu. Případně můžete okna maringotky o něco zvětšit. Ačkoliv je maringotka o rozměrech téměř osmnáct metrů čtverečních, vždy se do ní vejde vše, co je potřeba k pohodlnému životu bělem letních dní.
maringotka u stromu

Pohodlné bydlení

Pohodlně do maringotky namontujete jak kuchyňskou linku, tak velikou postel pro pohodlné spaní. Zrovna tak se tam najde místo pro pohodlné sezení, a také pro nezbytnou toaletu se sprchovým koutem. Tento prostor je možný situovat do původního vstupního prostoru. Stěny a podlahu zde je třeba obložit voděodolnou překližkou. Do maringotky je nutné umístit také kamna, aby se mohlo přitápět, pokud nebude zrovna teplé počasí, nebo za pozdějších chladných večerů. Pod postel je potom možnost nainstalovat dost velký úložný prostor, který bude dostatečně schovaný.

Ideální dřevěná překližka

Přírodní překližka bude nejlepší variantou pro použití v celém interiéru. Lze jí obložit veškeré stěny, které v maringotce jsou. Také vám poslouží na výrobu všeho vestavěného nábytku, který do maringotky umístíte. Stěny si potom můžete vlastnoručně pomalovat dekorem podle vaší fantazie. Nemáte-li dost odvahy, zkuste ručně pomalovat pouze jednu stěnu. Samotnou podlahu pak vytvoříte ze starých recyklovaných prken. Nezapomeňte je nakonec opatřit transparentním lakem. Jako vhodná varianta je lak tónovaný do šeda.
zaparkované karavany

Nádherný výhled

Na samý závěr umístěte maringotku na svažitý povrch nějakého krásného pozemku s výhledem například na řeku, vzdálenou vesnici, město, případně na nějaký hrad. Vy a vaši přátelé můžete jako posezení využívat upravené schůdky přede dveřmi. Nezapomeňte také na ohniště pro pohodové prázdninové večery a noci. Okolo maringotky obytný prostor nikde nezačíná, a ani nekončí.