Ta správná košile do zaměstnání!

Posted on Posted inKrása

Práce v kanceláři, kromě větší odpovědnosti, obnáší i vhodný společenský oděv. Pokud se necítíte pohodlně v obleku a nemáte zrovna důležitou schůzku, můžete si dovolit obléknout i pohodlný svetr. Nicméně košile je kousek, bez kterého se v práci neobejdete.
Pánské košile najdete v nespočet různých provedení, barevných kombinacích a s nejrůznějším dekorem. Není však košile jako košile, jednu obléknete do práce, druhou na volnočasové aktivity. Stejně tak nemusíte do práce volit jenom nudnou bílou košili.
ramínka s košilemi
Jedna barva vítězí
Pokud nechcete nikdy šlápnout vedle, s jednobarevnou košilí se nemusíte bát. Volte spíš světlejší odstíny, jako je světle modrá nebo čistě bílá, do svého šatníku můžete zařadit i světle růžovou. Rozhodně není důvod k obavám.
Pokud holdujete kávě a jste vášnivý kuřák, zvolte raději krémové odstíny bílé, které nebudou v takovém kontrastu s vaším chrupem.
bílá košile
Dejte šanci proužkům
Jednobarevnou košilí sice nic nezkazíte, ale ani nepřekvapíte. Pruhované košile už jsou z hlediska módy daleko zajímavější. Hodí se pro méně konzervativní muže, kteří chtějí čas od času vyzkoušet něco nového a osvěžit tak svůj každodenní rutinní outfit.
Pokud zvolíte odvážně a oblečete pruhovanou košili, ostatní doplňky už volte s rozvahou. Dobře bude pasovat k výraznější košili jednobarevná kravata.
Jedinou výjimku tvoří kravaty s puntíkatým vzorem. Na první pohled se zdá kombinace proužků a puntíků zcela zcestná, ale pokud je košile i kravata v podobných barvách, celý výsledek dohromady skvěle funguje.
A co kostičky?
S kostičkovanou košilí už je to o poznání složitější. Její nošení má dvě striktní pravidla, kterými je potřeba se řídit. Zde volte kravatu zásadně jednobarevnou a měla by být o něco tmavší než košile. Zároveň volte kravatu s výraznějším vzorem, než je vzor košile, aby kravata úplně nezanikla. Ideální proto budou košile s malými a decentními kostičkami, na obří vzor rovnou zapomeňte!