Aby byla jako nová

Posted on Posted inNezařazené

Často se stává, že řešíme problém, zda starou linku ještě nějak vylepšovat, restaurovat nebo pořídit novou. Pokud nám ta stará vyhovuje a není to ještě úplná „troska“, proč nezkusit nějaké to vylepšení? Můžeme toto místo úplně proměnit. Někdy stačí provést pár úprav a výsledek může být velmi zdařilý!
banány na lince
Vyměníme pracovní desku
Šikovnější z nás to zvládnou i bez pomoci profesionálů. Začneme demontáží dřezu, baterie a všech spotřebičů a zařízení. Pak odstraníme starou desku a provedeme instalaci té nové. Nakonec vše vrátíme na místo a je hotovo. Zní to jednoduše. Ale pozor na správné a přesné měření! To je základ. Sedět musí vše, hlavně ale otvor na dřez. Dodatečné úpravy umožňují jen některé materiály (masiv, laminát). S deskou z kamene, skla či keramiky dodatečně již nic nenaděláme.
černá textura

Vyměníme dřez a baterii
Také výměnou těchto zařízení se můžeme postarat o úplně nový vzhled linky. Ve velké nabídce obchodů najdeme pro naši proměnu jistě vhodný tvar, barvu i materiál. U baterií je potřeba vybrat správně délku ramene. U dřezu vybíráme takový, co není širší než skříňka pod ním!

Vytvoříme jiný prostor nad deskou
Provedeme výměnu obkladů nebo tapet. Změna může spočívat v jiné barvě, ale může být i „radikálnější“. Požadovanou změnu může pomoci vykouzlit například dobře zvolená fototapeta! Nezapomínáme na to, že materiál musí být omyvatelný.
váza u zdi

Vytvoříme lince nový „kabátek“
Můžeme linku natřít novou barvou nebo ji polepit novou tapetou. Opět volíme samozřejmě omyvatelné materiály. Je možné vyměnit dvířka či pořídit nové úchyty dvířek a šuplíků. Odborníci varují před pokusy radikálně měnit vnitřní vybavení staré linky a instalovat do nich nové výsuvné prvky. Stará linka takovou zátěž často není schopna udržet.

Lépe si posvítíme
Nové moderní osvětlení do staré linky můžeme instalovat bez obav. Moc hezky vypadá například LED osvětlení v lištách. Na práci v kuchyni musíme přeci dobře vidět!