Pomocníci k Vašemu bezstarostnému běhu

Posted on Posted inNezařazené

V této době, kdy máme pomocníky ke všemu, není výjimkou, že jsou i online aplikace, které sledují náš běh. Nutno je také mít jisté připojení k internetu (tzn. mobilní data či připojení Wi-Fi). Pojďme se společně podívat na 3 nejoblíbenější aplikace, které jsou oblíbené běžci po celém světě. A právem!
kondiční běh s mobilem

Endomondo

· Aplikace Endomondo je velice jednoduchá a její ovládání je intuitivní. Aplikaci Endomondo můžete využít při běhu, cyklistice nebo dokonce i při chůzi.
· Je nutno při sportu mít u sebe svůj chytrý telefon, do kterého se budou ukládat informace o Vašem pohybu. Díky Endomondu můžete sledovat trasy, mít statistiky svého cvičení, sdílet informace o svých trénincích a mnoho dalšího.
· Endomondo Vám zdarma udělá statistiku spálených kalorií, uběhnuté, ušlé nebo ujeté trasy, vzdálenost, rychlost jakou jste se pohybovali, jak dlouho Vám trvalo trasu zdolat.
· Pokud jste ten typ, který potřebuje k pohybu povzbudit, je možno si zapnout audio kouče, který Vás bude při pohybu povzbuzovat. Nebo díky sdílení vašeho tréninku na sociálních sítích si poslechnout povzbudivé vzkazy od Vašich přátel. Dále naopak můžete vy povzbuzovat své přátele při jejich trénincích nebo se ho můžete snažit porazit svým výsledkem.
· Endomondo má ještě mnoho funkcí, které můžete bezplatným stažením aplikace objevit!
běh po silnici

Runtastic

· Dalším „osobním trenérem“ je aplikace Runtastic, která Vám může posloužit ke sledování Vašeho běhu, joggingu, jízdě na kole, chůzi, turistice a mnoho dalšího. Sleduje dobu trvání Vašich sportovních a fitness aktivit, vzdálenost, stoupání a klesání, kalorie, které spálíte během pohybu.
· Runtastic se snaží nás vést ke zdravému životnímu stylu a tyto návyky utužovat.
· Stejně jako v Endomondu máte možnost nastavit si hlasového trenéra, který Vás bude v pravidelných časových intervalech povzbuzovat. Můžete v něm také sledovat své pokroky, aktuální pozici a můžete si zpětně prohlížet svou trasu, kterou jste právě absolvovali.
· Dále si můžete nastavit své cíle a snažit se je překonat. Během svého tréninku můžete využívat hudby na Spotify nebo Google play a taky Soundcloud. Toto je, ale možné pro chytré telefony, které oplývají Androidem 4. 4 a vyššími verzemi.
· Runtastic má taktéž ještě mnoho výhod, které jistě využijete.
běh u lesa

Runkeeper

· Runkeeper je velmi podobná aplikace výše zmíněným.
· Její funkce se neliší příliš od Endomondo a Runtastic. Můžete zase překonávat své výkony. Runkeeper aplikaci můžete využít, pokud trénujete například na maraton a chcete se vylepšovat.
· Můžete sdílet své úspěchy s komunitou nebo také se svými přáteli.
· Výjimkou oproti zmíněným aplikacím je to, že můžete vytvořit svou výzvu a pozvat na ní své přátele.
· Můžete využít i Runkeeper chat k interní konverzaci. Taktéž si můžete při trénincích užívat hudby přes aplikaci Spotify.