I dnes může být bydlení relativně levné

I dnes může být bydlení relativně levné

Každý člověk má touhu bydlet ve svém. Aby také ne. Platit drahý nájem se nikomu moc nechce. Ona i hypotéka většinou bývá obrovská zátěž, ale v takovém případě člověk alespoň přispívá do svého s vidinou šťastnější budoucnosti. Nicméně to už dnes také není vždy pravda. Jednak hypotéky jsou stále méně dostupné, jelikož se stále zpřísňují pravidla pro jejich získání, jednak jsou byty vyloženě předražené. Kdo si myslí, že se jedná o záležitost pouze hlavního města, potažmo dalších velkým urbanistických center naší země, ten asi dlouho neviděl nabídku bytů.

Strohá kuchyně

Co se cen obytných nemovitostí týče, jsme nejhorší v Evropské unii. Skutečně, nikdo už není za námi, všem se díváme na záda. To je samozřejmě skličující. Ještě horší je, že v tomto případě to moc nevypadá na zlepšení. Ceny bytů, potažmo rodinných vilek, budou stále růst. Proto je dobré mít pootevřená i jiná vrátka a nespoléhat se v tomto směru pouze na klasické druhy bydlení. Třeba takový nový mobilheim Lavarohouse může být stejně vhodný, ovšem daleko levnější.

Symbol domu

Bydlení na dobré úrovni

Mnoho lidí nemá tento druh bydlení příliš rádo. Valná část totiž ještě žije svými myšlenkami v devadesátých letech, kdy skutečně mobilní domy nebyly nic extra. Byly vhodné maximálně tak na pár dní pro jednoho dva lidi, více ne. No, a dnes je to jiné. Současné modely se standardně využívají v mnoha zemích světa jako plnohodnotná bydlení, která navíc nejsou ani zdaleka tak cenově zatížená jako tradiční možnosti. Bydlení v mobilheimu rozhodně není špatné, zvláště v maximálně zařízené verzi.

Velmi dobře přijatý je u zákazníků i fakt, že obydlí na kolečkách není bráno jako stavení, a tudíž se na něj nevztahují stejné zákony. Jednoduše řečeno, není nezbytné mít stavební pozemek. Kdo chce žít v toto druhu obydlí, nepotřebuje stavební parcelu. Stačí mít jen pozemek s přívodem vody a elektřiny.