Podzim v zahradě

Posted on Posted inTechnika

Mezi nejoblíbenější technické pomocníky patří při podzimním úklidu zahrady drtič větví, kterým se lze zbavit všeho přebytečného organického odpadu. Neustále se v ní hromadící. At už to jsou ořezané větve, nahrabané listí či přerostlé větvičky okrasných keřů. Největší předností tohoto technického zázraku je prémie, kterou po zpracování jeho prostřednictvím získáte. Z nevzhledné hromady během hodiny lze nadrtit několik pytlů zpracované hmoty. Štěpky, kterou lze využit a zapracovat ať už pokrývkou ozdobných záhonů, tak začištění zahradních zákoutí. Přebytek lze využít i v kompostéru.

Podzimní úklid zahrady

Kdy na jaře poslouží jako potřebné hnojivo. Velikost drtiče lze zvolit podle rozlohy zahrady. Rovněž četnost jeho použití během roku je rozhodující. Mezi nejčastěji používané mezi kutily a majiteli menších zahrad patří elektrické drtiče. Pomocí prodlužovacího kabelu ho snadno připojíte k zásuvce. Ať už v chatce, zahradním domku či garáži. Vzhledem k jednoduché konstrukci a nízké váze jsou mobilní. Pojízdná kolečka manipulaci s ním usnadňují. Takže je často a s oblibou využívají i ženy. Majitelé rozlehlejších zahrad a pozemků si vybírají drtiče výkonnější. Benzínové štěpkovače, kterými lze zpracovat i silnější větve. Obzvláště v místech, kde není přístup k elektrické přípojce, je tato varianta dobrou volbou. Tyto výkonné stroje jsou robustnější a rovněž hlučnost benzínového motoru je vyšší. Často se jimi vybavují profesionální pracovníci udržující veřejnou zeleň.

Úklid s použitím drtiče větví

Třetí varianta drtiče, nejvýkonnější, se zapojuje na výstupní hřídel traktoru. Tím odpadá starost o zdroj jeho pohonu. Tento drtič je používán hlavně majiteli lesních hospodářství. Kteří těmito stroji zpracovávají nejen silné větve, ale i kmínky menších stromků v těžko dostupných místech. Traktorem pak jednoduše štěpku svezou na stanoviště, nebo ji rozhrábnou přímo na místě. Systém drcení je v jednotlivých typech drtičů rozdílný. Rotující nože sice potřebný bioodpad zpracují, ale jejich výkon je nízký. Válcovým systémem a šnekovým mechanismem se práce ulehčí a zrychlí. Protože je materiál automaticky vtažen a dokonale zpracován.