Podle čeho vybírat konferenční stolek do obývacího pokoje? Není důležitý jen vzhled!

Posted on Posted inVýrobky

Hledáte ideální konferenční stolek do svého obývacího pokoje a nemůžete se rozhodnout, který zvolit? Kromě vzhledu se zaměřte i na jiné parametry.

Podle čeho vybírat konferenční stolek do obývacího pokoje? Není důležitý jen vzhled!

Při výběru konferenčního stolku většina z nás kouká pouze na jeho vzhled, ale důležité jsou i jiné parametry. Konferenční stolek není jen jakýmsi doplňkem nebo odkladovým stolkem pro věci, které zrovna nepotřebujeme. V obývacím pokoji totiž hraje poměrně důležitou roli a tak jeho výběr určitě nepodceňujte. Pak se vám může snadno stát, že místo toho, aby vám sloužil a pokoj skutečně zdobil, bude vám překážet. Jak tedy při výběru postupovat?

pexels-photo-2387754

Malý či velký obývací pokoj?

Je třeba uvědomit si, jak velký prostor máme v obývacím pokoji, kde máme sedací soupravu a kolik nám kolem ní zbývá. V menších bytech bývá běžné, že obývací pokoj se večer mění na ložnici, stačí jej rozložit sedačku. V tom případě se pak určitě vyplatí pořídit konferenční stolek na kolečkách, aby se s ním dobře manipulovalo, odsunout ho pak můžete kamkoliv dle potřeby. I když stolek nemá kolečka, je možné vybrat takový materiál, aby se dal lehce přenést. V malých místnostech musíme počítat i s tím, že okolo stolu a sedačky by měl být dostatečně velký prostor pro procházení. Nikdo nechce o nábytek v bytě zakopávat. Když máte ale velký obývací pokoj, máte značnou výhodu. S volným prostorem nemusíte bojovat a dovolit si můžete téměř cokoliv.

Materiál a styl

Co se týče materiálů, na výběr máte z různých variant. Dnes je běžné, že se materiály kombinují, mezi nejběžnější pak patří určitě dřevo, sklo, kov ale i plast. Dohromady pak moc pěkně vypadá kov se dřevem nebo kov se sklem. O barvách a nejrůznějších tvarech ani nemluvě. Nad tvarem konferenčního stolku se ale pozastavte, pokud máte doma menší děti, je lepší volit zaoblené tvary pro větší bezpečí. Konferenční stolek je vždy nízký, měl by být ve stejné úrovni, v jaké je i sedací souprava.

pexels-photo-871830

Vždy se snažte sladit stolek se stylem své domácnosti. Naprostou klasickou je v českých domácnostech dřevěný konferenční stolek Furniture-nabytek. Ten nikdy neurazí ale mnohdy ani nenadchne, hodí se do každého interiéru, ale i obyčejný a na první pohled fádní konferenční stolek může být jedinečný. Nebojte se nejrůznějších dekorací a nemějte konferenční stolek jen na odkládání ovladače od televize. Velmi krásně pak působí stolky z masivu v rustikálním stylu.

A jaký stolek si do obývacího pokoje vyberete vy?