Mikina se hodí i do horkého léta

Velmi teplé letní období může nahrávat dojmu, že vám k oblečení na dovolené bude stačit jen několik triček s krátkým rukávem a krátkých či tříčtvrtečních kalhot. A že mikinu si do cestovního zavazadla ani balit nemusíte. Naslouchejte ale raději svému vnitřnímu hlasu – intuici a do kufru či batohu si ji přibalte. Kde všude se vám mohou hodit takové reklamní mikiny, jednoduchého střihu, s kulatým výstřihem anebo s kapucí?

Vodácká výprava – vodáci mikinu uvítají na každé výpravě, ať je deštivá, anebo protkána letními tropy. Mikina perfektně poslouží pro zahřátí prochladlého organismu krátce poté, co se zvrhnete v peřejích, a potřebujete se zas rychle dostat do kondice. A při posezení u večerního táboráku je mikina nezbytná, pokud tu chcete sedět až do půlnoci. Noční teploty v blízkosti říčních toků klesají k 15 stupňům Celsia i za extrémních letních veder.

červená mikina

Svatá Anna – že je v období konce srpna již zrána chladno, potvrzují pranostiky a známé lidové rčení „Svatá Anna – chladna zrána“. Jestliže jste na tuzemské dovolené třeba u vody, například na Lipně, v poledne tu mohou být i tropická vedra, ale brzy ráno tu mikinu určitě užijete.

dívka v mikině

Horský terén – na dovolené na Kanárských ostrovech mikinu potřebovat zřejmě nebudete, protože tam se denní i noční teploty pohybují v rozmezí přibližně mezi 18 a 25 stupni Celsia po celý rok. Proto se tam také nespí pod peřinou, ale pod tenkou dekou. Ale v létě na dovolené v horách v České republice je mikina běžným oděvem, a to ani nemusíte stoupat na vrchol Sněžky, kde bývá v létě poměrně chladno i přes den.

Mikina dětem na tábor – vypravujete vaše děti na tábor? Tam jsou mikiny také běžné, třeba v době, kdy mají děti noční táborovou hlídku, a v noci by jim byla jen v tričku nebo v lehké bundě zima. Děti na táboře mikiny užijí klidně dvě nebo tři, protože je také v chladnějším počasí v lese rychle propotí a zašpiní.