Jak si počínat při ucpaném odpadu v domácnosti

Posted on Posted inWww

Máte doma v kuchyni, na toaletě či v koupelně neprůchodný odpad a nevíte, jak postupovat pro jeho zprovoznění? Pak se zařiďte následovně:

Zabezpečte prostory před potřísněním – Zanesený odpad na toaletě, v koupelně či v kuchyni bude zřejmě vyžadovat takový zásah, kde je pravděpodobné, že dojde k potřísnění okolních předmětů, omítky, dlaždiček atp. Měli byste preventivně dotyčné prostory zabezpečit před kontaminací nečistotou a bakteriemi, což by vám také mohlo způsobit zdravotní problémy. Využijte k tomu například bublinkovou folii nebo krycí malířskou fólii.

instalatér na toaletách

Navlékněte si ochranné pomůcky – při této práci bude nezbytné mít zajištěné ochranné pomůcky, zejména gumové rukavice, vhodný oděv a hodí se i brýle nebo ještě lépe obličejový štít. Záleží sice na rozsahu závady a čištění, ale je docela pravděpodobné, že vám bude odpad stříkat při používání gumového zvonu na všechny strany.

Pověřte prací instalatéry – jestliže je tato práce nad vaše síly, svěřte ji instalatérům. Někomu z vás může vadit nesnesitelný zápach nebo pohled na demontovaný odpadní sifon, bude se vám zvedat žaludek při pohledu na černý bakteriální slizovitý povlak, anebo nebudete mít potřebné nářadí a pomůcky.

instalatérské rozvody

Instalatéři nonstop Kanalizace-instalareri.cz, kteří vyjíždí k těmto havarijním situacím i v noci a o víkendech, mohou odhalit i problematičtější závadu, jež se vyskytuje až v pouliční kanalizaci. Na to bude pak zapotřebí tlaková voda s cisternou anebo speciální čisticí fréza, a s tím si již žádný amatér neporadí. Zanesená kanalizace se musí řešit co nejdříve, neboť je v sázce zdraví obyvatel města či obce kvůli tomu, že by se tudy mohly šířit nebezpečné mikroorganismy a infekční choroby, například úplavice nebo tyfus. Ponechat kanalizaci napospas bakteriím by znamenalo rázem se ocitnout ve středověku a riskovat ohrožení civilizačních předností.