Hurá do školy

Posted on Posted inVýrobky

Čtyři věci do kapsy.

Propiska

První školní den se nebezpečně blíží. Je ti doufám jasný, že se neobejde bez formalit a podepisování různých papírů o absenci, bezpečnosti a spousty dalších, kterým nebudeš nerozumět. Proto ráno až budeš odcházet z domu, vezmi si do kapsy nějakou propisku. Bude se ti hodit jak na podepisování těch papírů, tak na čmárání po ruce až se začneš nudit.
čtyři propisky

Svačina

I když to bude první den, myslím si, že bude dost náročný. Po tak dlouhý době zase sedět v lavici, dávat pozor na přednášce, třídě, učebně. Povídat si se spolužáky co a jak jste o prázdninách dělali. Svačina se určitě bude hodit. Toust s bodne, než abys byl/a celý den na o hladu.
dva toasty

Peníze

Pár korun v peněžence nikdy nezlobí. Když bude zrovna třídní učitel chtít vybírat peníze na třídní fond, budeš mít o jednu starost méně, tím, že ho zaplatíš hned a už na to nebudeš muset myslet.

Sešit

Když už budeš mít tu propisku, malý notes nebude na škodu. Napíšeš si jen to nejdůležitější, testy, jaké pomůcky si máš koupit, kde, kdy jsou školní akce a tak dále, aspoň na nic nezapomeneš a do budoucna tě nic nezaskočí. A pak až se budeš nudit, nemusíš si kreslit po ruce.
 
No a aby ten začátek byl příjemnější zkus se řídit těmito typy

Budíček

Týden před koncem prázdnin si nastav budík, přibližně na stejnou dobu, jak budeš vstávat do školy, aby sis pomalu začal/a zvykat na každodenní režim.
 

Snídaně

Dopředu se zamysli, co budeš ráno snídat, ať se potom nezdržuješ. Bez snídaně se do školy nechodí! Lepší snídaně než 10 káv.

To do list

Napiš si seznam věcí, které jsou potřeba udělat, koupit, uklidit, naučit se. Budeš vědět kde, kdy, co udělat, ale taky poznáš, jak jsi aktivní.

Outfit

Oblečení si nachystejte večer ať ráno nemusíš vymýšlet nebo hledat co na sebe.

Strategie

Jedeš do školy vlakem, autobusem, aute s rodiči nebo jdeš pěšky? Cestou si rozmysli, co budeš celý den dělat. Vzpomeň si na rozvrh, jestli máš všechny úkoly.

Vztahy jsou základ

Najít si kamarády, je to první, co musíš udělat. Budeš je potřebovat na povídání, ale taky na úkoly, informace, který ti utekly, doučování, mít jednoduše v někom oporu.
No a na druhém místě musíš mít dobré vztahy s učiteli. Budou k tobě vstřícnější, shovívavější. Stačí chodit na hodiny včas, odevzdávat úkoly řádně zpracované, být k nim milá/ý. 🙂