Prodej automobilu

Záleží na dané situaci

Hodně lidí si řekne, že by chtěli jezdit v něčem lepším. Co si pod takovým autem představíme je individuální, protože lidem závisí na výkonu, bezpečnosti, vzhledu a tak dále. Někdo třeba moc nehledí na výkon, ale spíše spolehlivost a úspornost, což je čistě individuální. Zároveň však často přichází otázka, jak prodat svůj starý vůz. Jsou dvě situace. Tou první, že se jedná spíše o vůz na dojetí, tak to moc neřešíme a nabídneme jej za pár tisíc.

přístrojová deska

Druhou možností je hodnotnější vůz, u kterého se vyplatí dát si záležet, aby se automobil prodal za slušnou cenu. Měli bychom jej dát do kupy, a to hlavně po mechanické stránce. Samozřejmě dost udělá, když jej naleštíme a sepíšeme dobrý inzerát. O technickém stavu je lepší říct pravdu, kdy stejně nemůžeme zapírat skryté vady, což udává i smlouva. Budeme mít klidné svědomí a vyhneme se potížím, kdy kupec bude chtít vůz vrátit či po nás vymáhat nějaké peníze.

Výkup nám to usnadní

Hodně řešený je přepis, protože ten jako prodávají musíme zajistit do 10 dní od podepsání smlouvy, jinak nám hrozí pokuta. Problém bývá v tom, že kupující vůz nepřepíše a nám můžou třeba chodit pokuty jako majiteli, což není nic příjemné. Takže někdo nedává svou plnou moc k přepisu, ale vyžaduje, aby se obě strany sešli na úřadě a rovnou vše vyřídili, protože to je naprostá jistota. Dále tu máme výkup aut za hotové, kdy si ušetříme řadu starostí.

sportovní vůz

My pošleme firmě základní informace s fotkami. Ta si vše prohlédne a sdělí nám orientační cenu. Pokud se rozhodneme, že skutečně chceme vůz prodat touto cestou, tak přijedou, prohlédnou je a vyplatí nám určitou částku. Nemusíte se bát nějakého zbytečného zdržování a podobně. Služba funguje již 25 let, což jenom dokazuje, že funguje opravdu dobře a lidé ji využívají. Klidně od Vás koupí také motorky, veterány, stavební stroje a tak dále.