Prevence onemocnění prostaty


Onemocnění prostaty může být velmi nepříjemné. Bohužel pro muže, prostata je velmi náchylná na nejrůznější onemocnění. Zbytnění prostaty, bolestivé záněty, nezhoubné nádory, ale také zhoubné nádory. Stejně jako o spoustu dalších našich orgánů, i o prostatu se musíme pečlivě starat a předcházet těmto onemocněním.

Prevence onemocnění prostaty spočívá především ve zdravém životním stylu. Jak tedy na to, aby byla prevence prostaty úspěšná?

Nezdravé potraviny

Jsou určité typy potravin, které vaší prostatě nesvědčí. A ty byste měli ze svého jídelníčku vyloučit. Jedná se zejména o červené maso, tučné potraviny, uzeniny s vysokým obsahem soli a tuku, příliš kořeněná jídla a bílá mouka. Nahraďte tyto potraviny zdravějšími variantami.

stejk

Alkohol

Alkohol neprospívá žádné části našeho těla. Jistě, v rozumném množství si ho občas vychutná každý z nás, ale neprospívá nám, pokud ho pijeme pravidelně, zvláště, pokud se jedná o tvrdý alkohol. V rámci zdraví vaší prostaty, se tvrdému alkoholu vyhýbejte.

Cvičení

Pohyb by měl patřit do vašeho života. Naše tělo je stvořené k pohybu, a sedavým způsobem života vaší prostatě vůbec neprospíváte. Začněte se hýbat, a to co nejdříve. Ze začátku stačí, když třeba začnete více chodit. A můžete zkusit i cvičení, které je přímo vhodné pro vaši prostatu, tedy cviky na prostatu Erectmax.

Preventivní prohlídky

Muži po padesátce by si měli pravidelně nechat prohlédnout prostatu. Jistě, nejedná se o příjemné vyšetření, a mnoho mužů se stydí, ale preventivní prohlídky vám mohou doslova zachránit život, pokud se jedná o rakovinu.

doktor

Pohlavní styk

Prostata může být v ohrožení v případě nechráněného sexu a promiskuity. Na sexu není nic špatného a dopřává si ho většina z nás. Ale pokud střídáte často partnery, dbejte na ochranu. Používejte kondom a nejlépe si vybírejte partnery, které znáte a o kterých víte, že jsou zdraví.