Na každý vůz se najde tažné

Posted on Posted inVýrobky

Některé součásti automobilů jsou nezbytné, a tudíž povinné a o některých to neplatí. K těm patří i tažné zařízení. Pokud nemáte v úmyslu do budoucna připojit přívěsný vozík nebo karavan, či jiný „potah“, pak je asi jeho montáž zbytečností. Ono to ale tak docela pravda není. Nikdy nemůžete dopředu vědět, jestli se právě v určitou chvíli nehodí mít tuto součást automobilu namontovanou. § Jestliže se tedy rozhodnete pro instalaci tažného zařízení, pak je zapotřebí svěřit vše do rukou odborníkům.
o Ti zdatnější si ovšem mohou namontovat tento doplněk sami.
Koupit ho je ale nutné u autorizovaných prodejců, protože je nezbytností homologace. Nekvalitní výrobek by mohl ohrozit nejen zdraví, ale životy přítomných účastníků silničního provozu. Proto se za jediné spolehlivé „tažné“ pokládá jen homologované. Tento doplněk se logicky liší podle jednotlivých značek vozidel.
zařízení pro přípojná vozidla.jpg

Můžete mít tažné zařízení i s montáží

Na našem trhu je k dispozici neuvěřitelných tisíc pět set homologovaných zařízení té nejvyšší kvality. Je ale potřeba nakupovat kvalitu v kvalitním obchodě. Nejžádanějším je značka AUTOHAK, která nabízí jeden velký bonus. Tím je doživotní záruka.
§ Balení, které si zakoupíte, bude obsahovat
o držák na tažné zařízení
o kulový čep
o spojovací materiál
o typový list.
otevřený karavan.jpg
V balení je pochopitelně návod k instalaci. V setu ovšem není elektro kabeláž, kterou je nutno zakoupit zvlášť. Kvalitní prodejce také nabízí tažné zařízení s typovým listem, protože tento dokument ulehčuje přihlášení na dopravním úřadě. V současné době se můžete rozhodnout, jestli pro vás nebude výhodnější pořídit si odnímatelné tažné zařízení nebo se rozhodnete zůstat u klasiky. Pokud si některý majitel automobilu není až tak jistý, že by montáž odborně zvládl, pak si není problém za necelou tisícikorunu nechat vše odborně instalovat.