Krásné látky

Posted on

Vždycky jsem chtěla dělat něco rukama, co by mě opravdu hodně bavilo. A jako malá holka jsem moc ráda vyšívala anebo dělala různé dekorační látky, které potom moje maminka sbírala a taky je dávala na výstavu. Jestli si vzpomínáte na ty staré doby, kdy jistě například vyšívané látky anebo vyšívané obrázky byly zcela normální. A to taky moje babička a taky prababička tohle dělaly. A mně se to líbilo opravdu hodně, když jsem ještě byla malé dítě. A protože jsem většinou volného času trávila hlavně u babičky a u dědy na vesnici, tak jsem se to taky od babičky naučila.

Moc ráda šiji.

Moje babička mě už v šesti letech naučila opravdu krásně vyšívat a musím uznat, že jsem ráda, že mě tohle babička naučila. Protože potom jsem taky šla do kroužku, kde se vyrábí ruční látky anebo taky ubrusy. A dokonce už v jedenácti letech jsem vyšila opravdu nádherné ubrus. Proto jsem si taky velice zamilovala dekorační látky, ve kterých jde dělat opravdu všechno. A taky mě překvapilo, že dekorační látky nejsou tak předražené, jak jsem si myslela. Nakonec všechno dopadlo skvěle, a tak jsem se se svým přítelem v budoucnu domluvila, že bych si mohla otevřít svůj vlastní obchod, kde bych prodávala své vlastní dekorační látky.

Mám už hodně látek.

Ani nevíte, jak opravdu moc mě baví dekorovat látky. Třeba používám také různé fixy na textil anebo různé barvy, které jdou potom nějaké vyprat a některé nejdou, že tam ta barva zůstane nastálo. Mně se tohle líbí a myslím si, že bych taky měla docela hodně zákazníků, kteří by ode mě kupovali moc rádi dekorační látky. A co děláte nejraději vy? Taky patříte k těm lidem, kteří mají rádi vyšívání nebo třeba něco šijí, nějaké oblečení? Pokud ano, tak mi jistě taky dáte zapravdu, že vyšívání nebo hledání dekoračních látek je opravdu velký relax. Alespoň tedy pro mě. Vždycky si u této příjemné práce hodně odpočinu.