Kámen bude ozdobou vašeho interiéru

Posted on

Když hledáte takovou kuchyni, která bude ze všech úhlů pohledu vypadat opravdu moc dobře, zvolte si provedení s kamenem, ať už s tím přírodním anebo s umělým. Kámen je na pohled krásný přírodní materiál, který nikoho nenechá na pochybách, že máte vkus. A jisté je i to, že za všech okolností skvěle zapadne do vašeho interiéru. A také hodně vydrží.

textura

Navíc, nyní jsou v módě interiéry laděné do šedých barev, a to dodává použití kamene na atraktivitě. V takovém případě si můžete volit z bohaté palety odstínů šedé barvy, takže je jisté, že mezi nimi hravě narazíte na takový, jaký se bude nejvíce líbit právě vám. K dispozici jsou dále také odstíny béžové, bílá a černá barva.

Kámen můžete v interiéru použít na mnoho způsobů, ať už jde o pracovní desku kuchyňské linky anebo o takzvaná záda kuchyně. Nicméně krásné budou i jiné obkladové desky do kuchyně, třeba jako kamenné obklady na stěnách, na zemi anebo kamenné parapety či barový stolek.
Tradičními materiály volenými k těmto potřebám jsou především žula a mramor, a samozřejmě také umělý kámen. Ten dokonce obě dvě zmíněné horniny ještě v mnohém převyšuje.

bílý mramor

Umělý kámen je z více než devadesáti procent tvořený kamenem přírodním, takže má stejně krásnou barvu a strukturu a jen málokdo pozná, že nejde o kámen přírodní, ale ten umělý, zpracovaný s pomocí nejmodernějších technologií.
Umělý kámen obsahuje mimo přírodní horninu také chytře zvolené příměsi, které zlepšily jeho vlastnosti tam, kde příroda zaváhala. Díky tomu umělý kámen netrpí pórovitostí a nasákavostí, což je výhodné, protože nepřejímá cizí barvy, pachy, a také nenasává různé tekutiny. Takže na něm nepoznáte, co jste dělali předchozí den k obědu. Jeho údržba je snadná i proto, že na něm neulpívají skvrny a jeho barva nemůže působením kyselin vyblednout. Navíc, pokud na něj postavíte rozpálený pekáč z trouby, tak se také vůbec nic nestane.