Ideální pokojíček

Posted on Posted inVýrobky

Všichni rodiče chtějí svým dětem samozřejmě přichystat ten nejlepší a nejhezčí pokojíček. Musí být zároveň také bezpečný a klidný. Vhodný na dětské hry, ale také na učení a odpočinek. Jak to zařídit, aby se nám to povedlo? Aby se dětem jejich pokoj líbil, dobře se v něm cítily, mohly zde v klidu spát, učit se i trochu řádit? Na co se zaměříme?

miminko

Vhodný nábytek

Pro spokojený noční spánek pořídíme kvalitní postele s kvalitními matracemi. A pro odpočinek během dne se výborně hodí třeba některý pěkný sedací pytel https://www.beanbag.cz/. Z dalšího nábytku pak potřebujeme dostatečně velkou skříň na oblečení a prádlo. A vhodné místo pro uložení hraček, knížek a jiných dětských „pokladů“. Dobře se k tomu hodí například různé policové systémy doplněné barevnými boxíky. Také nesmíme zapomenout na psací stoly se židlemi.

Vše dobře změříme

Velikosti musí odpovídat vždy věku a výšce dětí! Na to dbáme i u jiných kousků nábytku i jiného vybavení. Z nábytku jsou praktické ty modely, jejichž velikost se dá měnit a „rostou“ tak společně s dětmi. Podíváme se vždy na pokojíček „dětskýma očima“. Dosáhneme například pohodlně a bezpečně na všechny potřebné věci? Nebo také na vypínače světel? Je to důležité!

pokoj kluk - kopie

Vybíráme barvy

Pro miminka a batolata, která stráví většinu času v pokojíčku spánkem, vybíráme uklidňující barvy. Bílou klasiku či nejsvětlejší barevné tóny. U dětí větších můžeme na pestrosti barev výmalby i vybavení přidat, mají to většinou rády. Odborníci ovšem radí barevnost s dětmi předem probrat. Vnímání barev i pocity z nich jsou u každého z nás záležitosti značně individuální. Mohli bychom s vybranými barvami „narazit“. Ona totiž ne každá princeznička má v oblibě sladkou růžovou. A ne každý kluk chce mít v pokoji vše v modrých barvách. Z pestré barevné palety proto vždy vybíráme tak, aby se naše děti ve svém pokojíčku především dobře cítily!