Dopřejte si kvalitní ovoce i v zimě

Posted on Posted inNezařazené

Příroda nám dává dary, kterých bychom si měli vážit. Díky stromům máme kyslík a čerstvý vzduch. Dále od nich máme stín, který nás chladí a také ovoce, které nás zasytí a dodá mnoho vitamínů. Mnoho lidí chodí rádo do přírody, protože v ní čerpají energii. Každodenní procházka na čerstvém vzduchu je velice dobrá pro naše tělo, a tak bychom se měli ven vydávat častěji.
Máte rádi zdravou stravu? Pokud si často dopřáváte zeleninu a ovoce ze zahrádky nebo koupené, tak možná v zimě trochu smutníte po čerstvém. V obchodech nalezneme sice mnoho druhů, které nejsou nijak drahé, ale pokud si chcete dát třeba maliny, borůvky nebo jahody, tak si trochu připlatíte. Tyto potraviny jsou totiž hlavně sezónní, a proto je nenajdete všude a levně. Jestliže už na ně v zimě narazíte v regálu se zeleninou, tak budou mít trochu vyšší cenovku. Když se chcete vyhnout utrácení, tak můžete vyzkoušet jinou variantu.

čerstvé ovoce
Slyšeli jste už o mrazem sušeném ovoci? Vyzkoušet ho můžete tak, že si ho zakoupíte na internetovém e-shopu. Mrazem sušené ovoce je lyofilizované (sušené mrazem). Má dlouhou trvanlivost, procesem neztrácí výživovou hodnotu a jejich vzhled je téměř stejný, jako před mrazením. I poté v něm naleznete mnoho vitamínů, protože si je zanechává i po sušení mrazem. V obalu Vám vydrží i několik let a nezačne plesnivět. Jeho Váha není stejná jako před procesem, ale i přesto v potravině zůstává mnoho kvalitních živin a vitamínů.
sušené ovoce

Běžně se konzumuje například s bílým jogurtem a müsli. Dá se jíst i samotné třeba večer u televize nebo jako mlsání přes den, když máte chuť na něco dobrého. Milovníci čaje jej také ocení, protože se dá přidat do jakéhokoliv druhu čaje. Nejvíce vynikne jeho chuť v černém čaji, bílém a zeleném. Ten, kdo má rád čaj s příchutí ovoce si tedy může svůj čaj ochutit jakýmkoliv druhem mrazem sušeného ovoce Naklíčeno.