Co vám nesmí chybět při cestě na hory

Posted on Posted inVýrobky

style=“margin-right:0cm; ; margin-left:0cm“>Možná ani vy tak nějak nedokážete odolat pravému zimnímu počasí v zasněžených kopcích a neproniknutelných lesích s vynikající stravou restaurací a následným spalováním kalorií při zběsile rychlých sjezdech na lyžích. Když ale máte ledový vítr v zádech a chladný vzduchu všude okolo, vyplatí se sbalit si do kufru nejen doklady a potřebné dokumenty, přihodit mobilní telefon s nabíječkou a základní hygienické potřeby či léky, ale hlavně nezapomenout doma veškeré lyžařské vybavení, a hlavně teplé oblečení, které vás společně s pohybem v mrazivých teplotách pořádně zahřeje.

Lyžař na horách

A co do kufru tedy určitě zařadit? Typickým kusem oblečení, bez kterého si většina lidí nedokáže zimní pobyt na horách představit, je termoprádlo. Vsadit ale nemusíte jen na něj. Mnohým postačí i outdoorové kousky, třeba Kari traa triko. Termoprádlo je dobré obohatit také teplými ponožkami, protože chodidla jsou v nízkých teplotách velmi citlivá a omrzliny si na hotel asi přinést nechcete. Zároveň se také vyplatí investovat do kvalitní voděodolné bundy, která vás ochrání před nepříznivými povětrnostními podmínkami na sjezdovce i při horských výšlapech. Zateplené kalhoty jsou také samozřejmostí a i přesto, že v kufru zabírají nemálo prostoru, na lyžování se budou zcela určitě hodit.

Vybavení na hory

Z oblasti doplňků vám nesmí chybět teplá čepice a šála, protože nachlazení si z horského pobytu přiveze nemalé množství lidí, vy ale mezi ně patřit nemusíte. Na sjezdovku se také vyplatí do kufru přidat raději několik párů kvalitních nepromokavých rukavic, protože bez nich by lyžování prostě nebylo ono. Asi totiž nemáte zájem neustále řešit promrzlé ruce, které často navíc podléhají omrzlinám také. No a pokud šála není nic pro vás, pořád je tu sportovněji laděný nákrčník. Nakonec nezbývá než popřát, ať se ten váš horský pobyt vydaří a odvezete si z něj nejen unavené nohy a šťastnou mysl, ale také spoustu krásných vzpomínek a zážitků.