Být rodičem není žádná legrace

Posted on Posted inNezařazené

Na počátku života každého z nás je bezbrannost a naprostá závislost na druhém člověku. Čili na rodiči. Zodpovědnost rodičů tkví v tom, že se o svého potomka stará tím, že zajišťuje jejich zdravý vývoj. A to po všech stránkách. To jsou věci, které jsou jasné snad všem lidem na celém světě. Mezi povinnosti rodiče nepatří jen zabezpečení stravy, oblečení a pomůcek do školy. Rodiče musí svého potomka vychovávat, aby se jednou mohlo dítě stát samostatnou jednotkou.
ručička mimča
Výchova je kámen úrazu
· Jak ale mám vychovávat své dítě, aby nebylo jednou využíváno pro svou dobrotu, spolehlivost, vstřícnost a výrazně kladné sociální cítění?
· Nemám jej vychovávat tak, aby mělo tvrdé lokty?
· Jak se jednou v tomto světě plném dravců prosadí?
Tady je každá rada drahá. Inu, zaměřte se v prvopočátcích života Vašeho dítěte na to, aby se zdravě vyvíjelo. To znamená naučit jej zdravému životnímu stylu se vším, co k němu patří. Od stravy k pravidelnému posilujícímu spánku, přes dostatek pohybu, až ke slušnosti a respektování svobody druhého člověka.
kluci na mobilu
Zní to tak jednoduše, co říkáte?
Ale máte na to první tři roky jeho života, ve kterých nesmíte nic zanedbat nedůsledností. Je to jedno z nejdůležitějších životních etap v životě člověka. A potom ještě patnáct let, ve kterých nastane doba několika let Vašeho boje o přežití. Ano, ta doba se nazývá puberta. V této době opravdu nic nezmůžete. Připravte se na to, že Vaše dítě se změní v člověka, kterého nebudete znát. Všechno, co jste do něj vložili, bude rázem pryč. Ale nebojte. Jedná se jen o přechodné období, které musíte jen přežít bez újmy na duševním zdraví! Co jste do výchovy vložili, se opět po nějakém čase objeví. Musíte mít jen pochopení pro jeho hledání sama sebe. Však jste tím také prošli! Jen si vzpomeňte!
kluci na trampolíně
Šťastné dětství především
Víte, musíte svému dítěti ukázat, jak velkou lásku k němu cítíte. Nejen slovy, ale hlavně činy. Jen si to nesmíte plést s rozmazlováním. Víte, kolika dětem láska v dětství chyběla? Tito lidé měli v dětství peníze, měli všechno, na co si vzpomněli, ale přesto na své dětství nevzpomínají, jako na dětství šťastné.
Vychovávejte tedy své děti s láskou v srdci a ony si pak v životě poradí sami a dobře!